Perfumy to spory wydatek. Te znamienitych domów perfumeryjnych kosztują nawet kilkaset złotych. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka sposobu na tańsze zakupy. Oszczędność nie zawsze jednak jest równoznaczna z udanym zakupem. Często niższe ceny oznaczają, że kupuje się podróbkę. Jak nie dać się nabrać? Zobacz zasady, które pozwolą ci kupić markowe perfumy damskie.

oryginalne perfumy

Dlaczego markowe perfumy damskie są drogie?

Za perfumy Dior, Versace, Chanel czy Dolce&Gabbana trzeba zapłacić kilkaset złotych. Wiele osób zastanawia się, dlaczego ich ceny są takie wysokie? Na koszt wpływa kilka różnych czynników. Przede wszystkim światowe marki perfumeryjne dokładają wielu starań, aby uzyskać unikalny zapach. Do produkcji stosują też wysokiej jakości składniki. Wysoka cena to również pokłosie tego, że pozyskanie niektórych składników jest czasochłonne i trudne.

Warto jednak pamiętać, że pachnidła światowych marek nie zawsze muszą być drogie. Przekonać można się o tym, odwiedzając https://www.perfumeria.pl/collections/perfumy-damskie. Markowe perfumy damskie można tam upolować na promocjach, które sięgają nawet 50% właściwej ceny!

Jak sprawdzić, czy perfumy nie są podróbką?

Sposobów na sprawdzenie, czy perfumy są oryginalne, jest kilka. Pierwszy polega na odszukaniu numeru seryjnego i sprawdzeniu ich w specjalnej wyszukiwarce internetowej. Jest ona bezpłatna i bez trudu można ją odszukać w sieci. Numer seryjny perfum znajduje się na spodzie flakonu, może być wytłoczony lub naklejony. Wpisując go w pole wyszukiwarki, program zidentyfikuje markę i producenta, a także potwierdzi jego oryginalność. Jeśli wyszukiwarka nie odnajdzie numeru, to oznacza, że ma się do czynienia z podróbką. Warto jednak pamiętać, że wyszukiwarki mogą nie zidentyfikować markowych perfum pochodzących z serii limitowanych lub posiadających zmienioną przez producenta numerację (zabieg często stosowany, aby utrudnić oszustom podrabianie zapachów).

markowe perfumy damskie

Drugim sposobem na odróżnienie podróbki od oryginału jest porównanie kartonika. Literówki w nazwie, niechlujnie naklejona folia, butelka ułożona w nieprawidłowym kierunku to znaki, które powinny zaniepokoić. Luksusowe domy perfumeryjne przywiązują wagę do szczegółów i nie pozwalają sobie na takie błędy. Tak samo jest w przypadku flakoników. Jeśli kształt flakonika odbiega od innych, wykonany jest ze szkła innego niż gładkiego, nakrętka nie jest doskonale dopasowana to najprawdopodobniej mamy do czynienia z podróbką.

markowe perfumy damskie

Próbą, którą warto wykonać, jest także porównanie zabarwienia perfum i zapachu. Warto tu pamiętać, że markowe perfumy damskie i męskie zawsze składają się z trzech nut: głowy, serca, bazy. Podróbki zbliżone są do oryginału tylko w nucie głowy, później ich zapach zaczyna się zmieniać i łatwo można wyczuć różnicę. W związku z tym warto wypróbować perfumy na skórze i poczekać chwilę, zanim się je kupi.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Kurtki zimowe damskie – modne propozycje zima 2020

Zima jest z roku na rok coraz bardziej zaskakującym sezonem - niezwykle trudno jest przewi…