strona główna Uroda Jak usunąć zmarszczki na szyi?

Jak usunąć zmarszczki na szyi?

8 min. czytania
0
0
91
zmarszczki na szyi

Szyja i dekolt to obszary ciała, na których najszybciej widać pierwsze oznaki starzenia. Cienka skóra szyi, w której gęstość kolagenu nie jest tak duża, jak w przypadku cery twarzy, z upływem lat staje się wiotka, traci swoją jędrność i elastyczność. Jak temu zapobiec? Z jakich zabiegów skorzystać, by zagęścić skórę na szyi?

Jak pozbyć się zmarszczek na szyi i przywrócić skórze młody wygląd?

Nie zawsze przyczyną utraty jędrności skóry na szyi jest upływ czasu. Zmarszczki na szyi w młodym wieku pojawiają się równie często. Przyczyną może być nadmierna ekspozycja na słońce albo niewłaściwa pielęgnacja. I choć zabiegi medycyny estetycznej pomagają w przywróceniu skórze młodego wyglądu i blasku, to ich efekt nie utrzyma się na długo, jeśli skóra nie będzie odpowiednio zadbana. Oprócz kremów nawilżających warto stosować również preparat z SPF. Filtr przeciwsłoneczny zaleca się nakładać przez cały rok. Regularna pielęgnacja przystosowana do indywidualnych potrzeb skóry pomoże spowolnić procesy starzenia i utrzymać na dłużej efekty zabiegów medycyny estetycznej. A z których z nich warto skorzystać?

Zabiegi na zmarszczki na szyi

Liczne zabiegi na zmarszczki na szyi oferowane przez gabinety kosmetologiczne i medycyny estetycznej pozwalają maksymalnie dopasować rodzaj procedury zabiegowej i skorzystać kompleksowo z efektów, jakie zapewnia. Co to oznacza? Choć głównym celem zabiegu jest zagęszczenie i wygładzenie skóry, poszczególne metody mogą dodatkowo usunąć przebarwienia, zamknąć pękające naczynka, albo zniwelować niedoskonałości. Podczas konsultacji z lekarzem wybierzecie technologię, która będzie odpowiednia dla Twojej skóry. Wśród najczęściej proponowanych znajdują się:

  • zabieg z osoczem bogatopłytkowym,
  • zabieg laserem frakcyjnym,
  • infuzja tlenowa,
  • redermalizacja.

Na czym polegają, jak przebiegają, i jakich efektów można się spodziewać?

Osocze bogatopłytkowe na zmarszczki na szyi

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego stosuje się nie tylko na szyję, ale również na dekolt i twarz lub jej wybrane obszary. Podczas jednego zabiegu procedurze można poddać zarówno szyję, jak i twarz oraz dekolt.

Jak wyjaśnia specjalista w zakresie medycyny estetycznej, lek. Krzysztof Teysler z kliniki Novoderm w Łodzi, osocze bogatopłytkowe to naturalna substancja uzyskiwana z krwi pacjenta. W procesie odwirowywania wyodrębniają się składniki morfotyczne, w wyniku czego dochodzi do wytworzenia koncentratu płytek krwi – osocza. Substancja charakteryzuje się zawartością wielu czynników aktywnych, z których najważniejszym jest czynnik wzrostu. To dzięki niemu dochodzi do intensywnej regeneracji.

Jak przebiega zabieg z osoczem bogatopłytkowym na zmarszczki na szyi? Po pobraniu krwi pacjenta i uzyskaniu z niego osocza bogatopłytkowego następuje wprowadzenie go pod skórę specjalną, cienką igłą. Seria nakłuć oraz działanie substancji sprawiają, że skóra na szyi staje się napięta, jędrna, nawilżona, a zmarszczki wygładzone.

Laser frakcyjny a zmarszczki na szyi

Regeneracja, poprawa napięcia oraz uzyskanie efektu odmłodzenia skóry to efekt zabiegu laserem frakcyjnym. Podczas oddziaływania na miejsce zabiegowe światłem lasera dochodzi do podgrzania i odparowania wody w tkance, co nazywane jest ablacją. Ablacja stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W efekcie następuje odmłodzenie skóry szyi.

Infuzja tlenowa – zabieg na szyję i dekolt

Połączenie czystego tlenu i skoncentrowanych składników odżywczych aplikowanych bardzo cienkim strumieniem to metoda poprawiająca metabolizm komórek, przyczyniająca się do nawilżenia i wygładzania skóry.

Infuzja tlenowa to zabieg na szyję i dekolt, a także twarz, którego efekty zauważalne są od razu po zakończeniu procedury zabiegowej.

Redermalizacja na wygładzenie skóry szyi

Długotrwałe efekty wygładzenia skóry szyi, wyrównania kolorytu i nawilżenia zapewnia redermalizacja. Zabieg przeprowadzany przy użyciu specjalnych preparatów odżywiających skórę wprowadzanych najczęściej metodą mezoterapii cienkoigłowej prowadzi do przywrócenia skórze młodego i zdrowego wyglądu. Głębokie zmarszczki stają się niewidoczne, a faktura skóry poprawiona.

Nie wiesz, jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza? Dowiedz się więcej odwiedzając klinikę medycyny estetycznej Novoderm w Łodzi.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Buty na jeżowce: co warto wybrać?

A może warto zdecydować się na dobrej jakości buty na jeżowce? W jakim sklepie online możn…