strona główna Uroda Pielęgnacja pędzli do makijażu

Pielęgnacja pędzli do makijażu

7 min. czytania
0
0
82

Makijaż potrafi ukryć wady i podkreślić atuty, co czyni go najlepszym przyjacielem kobiety. Każda z nas chce się czuć wyjątkowo i niepowtarzalnie. Jeśli jesteś entuzjastką makijażu, powinnaś dbać o pędzle, których używasz do jego nakładania. Wypryski, zatkane pory i infekcje bakteryjne to tylko niektóre z problemów, z jakimi spotykają się kobiety. Jak czyścić pędzle do makijażu, aby służyły jak najdłużej i były bezpieczne dla skóry? Oto kilka pomocnych odpowiedzi.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zatem jak myć pędzle do makijażu? Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które czyszczą pędzle. Nawet jeśli zmywają one brud i inne zanieczyszczenia, mogą uszkodzić strukturę pędzli lub spowodować wypadanie włosia. Warto więc wybierać produkty, które skutecznie czyszczą pędzle do makijażu. Jednym z nich jest płyn do czyszczenia pędzli Brush Cleaner marki Ibra. Kosmetyk ten powstał na bazie olejku z drzewa herbacianego i służy do czyszczenia pędzli, ich dezynfekcji oraz ochrony ich włosia. Żel nie niszczy pędzli z żadnego rodzaju materiału. Pompka znajdująca się w opakowaniu ułatwia jego aplikację.

Jak suszyć pędzle do makijażu?

Po umyciu pędzli należy pamiętać o ich wysuszeniu, dzięki czemu nie będą gromadziły się na nich bakterie i będą gotowe do następnego użycia. Nie suszymy pędzli włosiem do góry, ponieważ woda spływająca po rączce może rozkleić pędzel. Najlepiej suszyć pędzle włosiem skierowanym w dół, bo dzięki temu nadmiar wody będzie mógł spokojnie spłynąć. Jeśli nie mamy możliwości suszenia pędzla włosiem do dołu, połóżmy go na boku. Pamiętaj, że pędzel musi wyschnąć sam! Nie kładź mokrego pędzla w pobliżu grzejnika ani nie używaj suszarki do włosów, ponieważ może to spowodować rozklejenie się pędzla lub zmianę jego kształtu. Pamiętaj, dzięki odpowiedniej pielęgnacji pędzel na długo zachowa swoje właściwości.

Jak często powinno się myć pędzle do makijażu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od tego jaki pędzle mamy na myśli. Pędzle stosowane do nakładania podkładu czy też korektora powinno się myć po każdym użyciu. Jeśli nie zastosujemy się do tej rady, możemy szybko zniszczyć nasze pędzle. Co więcej brudne pędzle mogą przenosić bakterie i zanieczyszczenia, co może być bezpośrednią przyczyną powstawania zmian skórnych. W przypadku pędzli do pudru wystarczy jak będziemy je myć co 2-3 tygodnie.

Przechowywanie pędzli do makijażu

Sposób, w jaki przechowujemy pędzle do makijażu jest równie ważny jak to, jak ich używamy czy czyścimy. Nie należy przechowywać pędzli w łazience lub innych pomieszczeniach o dużej wilgotności, ponieważ wilgoć może uszkodzić drewnianą rączkę lub skuwkę. Dobrym rozwiązaniem do przechowywania pędzli jest plastikowe pudełko z pokrywką lub specjalnie do tego celu przeznaczona tuba. Sprawdzi się również organizer, który posiada przegródki na inne kosmetyki.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Lata 80’ – stylizacje, moda i inspiracje na wakacje

Jak ubierać się w stylu lat 80'? Sprawdź najmodniejsze stylizacje, które podbijały świat m…