strona główna Uroda Jakie właściwości na włosy ma olej jojoba?

Jakie właściwości na włosy ma olej jojoba?

6 min. czytania
0
0
97
olej jojoba

Olej jojoba jest cennym surowcem kosmetycznym, który stanowi popularny składnik masek oraz odżywek do włosów. Olejek wyróżnia się ciekawym składem chemicznym, który obfituje w cenne dla włosów oraz skóry witaminy, antyoksydanty oraz minerały. Bardzo często aplikowany jest bezpośrednio na włosy, dzięki czemu pasma stają się widocznie odżywione, nawilżone i gładkie. Co warto wiedzieć o właściwościach oleju jojoba na włosy?

Czym jest olej jojoba?

olejek jojoba

Olej jojoba jest substancją tłoczoną bezpośrednio z nasion krzewu o nazwie Simondsja Kalifornijska. Mimo swojej nazwy, z biologicznego punktu widzenia olej jojoba jest ciekłym, złocistym woskiem, który zastyga w momencie ogrania go do temperatury siedmiu stopni Celsjusza. Surowiec wyróżnia się charakterystyczną, żółto-złotą barwą, a także wyraźnym, orzechowym zapachem.

Olejek jest bardzo często stosowany jako samodzielny kosmetyk lub dodatek do gotowych preparatów kosmetycznych. Szczególnie widoczny wpływ ma na włosy ze względu na swoisty skład chemiczny bogaty w witaminy, kwasy tłuszczowe oraz minerały. Jego regularna aplikacja przywraca pasmom blask, a dodatkowo zapewnia im ochronę przez działaniem szkodliwych czynników środowiskowych oraz chemicznych.

Właściwości oleju jojoba na włosy – co warto wiedzieć?

Struktura i fizjologia włosów w dużej mierze decyduje o ich wysokiej podatności na uszkodzenia i złamania. Dodatkowo regularne traktowanie pasm wysoką temperaturą oraz chemicznymi stylizatorami prowadzi do uszkodzenia ich powierzchni, przez co włosy stają się suche, matowe i całkowicie pozbawione blasku. Wysokiej jakości olej jojoba tłoczony na zimno zawiera cenne dla struktury włosa witaminy A oraz E, a także kwasy tłuszczone oraz skwalen. Odpowiednia budowa cząsteczki oleju sprawia, że wyróżnia się on zdolnością do wchłaniania w głębokie warstwy włosa, co pozwala na jego efektywne działanie.

Głównymi właściwościami oleju jojoba na włosy są:

  • efekt odmłodzenia pasm,
  • zapewnienie włosom nawilżenia i widocznego odżywienia,
  • redukcja uszkodzeń oraz wpływ na domknięcie łusek włosa,
  • właściwości przeciwłupieżowe oraz regulujące pracę gruczołów na skórę głowy,
  • nadanie pasmom blasku i pogłębienie ich odcienia,
  • widoczna poprawa wyglądu końcówek włosów.

Olej jojoba jest surowcem, który szczególnie polecany jest posiadaczkom suchych, cienkich włosów. Jego aplikacja nie przeciąża włosów, natomiast składniki aktywne w nim zawarte doskonale nawilżają i regenerują pasma.

olej jojoba na włosy

Jak stosować olej jojoba na włosy?

Olej jojoba jest produktem, który może być samodzielnie aplikowany na włosy. Kosmetyk może być aplikowany jako serum na końcówki lub wcierany w skórę głowy, dzięki czemu możliwe jest odżywienie oraz wzmocnienie cebulek włosowych. Olejek jojoba jest również świetnym kosmetykiem do olejowania włosów, a jego regularna aplikacja doprowadzi do widocznej poprawy wyglądu pasm oraz wzmocnienia struktury włosa. Olejek jest również świetnym półproduktem kosmetycznym, dzięki czemu z powodzeniem może być dodawany do gotowych masek oraz odzywek. Jego obecność w kosmetyku z pewnością spotęguje działanie, dzięki czemu włosy staną się odżywione i zregenerowane.

Olej jojoba jest świetnym produktem, który może być wykorzystywany do pielęgnacji włosów, ciała oraz skóry twarzy. Jego ciekawy skład chemiczny obfituje w witaminy i dobroczynne związki chemiczne, które widocznie poprawiają strukturę oraz wygląd włosów. 

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Modowa inspiracja – Iga Świątek

Iga Świątek swoją popularność wykorzystuje bardzo skutecznie, stając się jedną z najistotn…