strona główna Moda Power dressing – strój dodający pewności siebie!

Power dressing – strój dodający pewności siebie!

12 min. czytania
0
0
1,166
Power dressing

Pokaż mi swoją szafę, a powiem ci, kim jesteś” – w tym zdaniu z pewnością jest ziarno prawdy, bo nasz strój może wyrażać naszą osobowość. Styl, który wybieramy, może wiele o nas powiedzieć. Co sugeruje nam „power dressing” i dlaczego wybierają go kobiety sukcesu? Sprawdźcie!

Skąd pochodzi power dressing?

Power dressing było określeniem pierwotnie wymyślonym w Ameryce w latach 70., a do lat 80. już wszyscy nosili ten elegancki styl ubioru. Kurtki szyte na miarę, naramienniki, sukienki zawiązane w talii i spódnica midi. Pomyśl o Melanie Griffith w Working Girl, aspirującej do roli Coco Chanel.

Wyraź siebie i zwizualizuj swój sukces

Sztuka power dressing to więcej niż trend oversize z lat 80. à la pracująca dziewczyna. Nie zawsze musi to oznaczać garnitury biznesowe czy wysokie obcasy. Power dressing polega na noszeniu tego, co sprawia, że czujesz się najsilniejsza, najlepsza i najbardziej pewna siebie. Ubieranie się polega na na zainwestowaniu w garderobę, która odpowiada rodzajowi życia, które chcesz prowadzić. Chcesz zmienić się w lepszą, bardziej stanowczą wersję siebie? Zacznij od wyprostowanej postawy, pozytywnego myślenia i rewolucji w szafie!

power dress
dresscode.pl

Wyobraź sobie taką sytuację: stoisz przed garderobą i szykujesz swój strój na cały dzień. Czy Twoja decyzja zależy od nastroju, stylu życia czy raczej tego, jaki jest Twój zawód lub specyfiki danego dnia? Co więcej, gdybyś codziennie analizowała swoje wybory, co można by z nich wywnioskować o Twojej osobowości i stosunku do mody?

Moda jest sposobem wyrażania siebie i jako taka powinna być traktowana jako część naszej kreatywności i wzmacniania wiary w siebie. Zajrzyjmy do świata, w którym kobiety wykorzystały wpływ power dressing, aby zapewnić sobie władzę i autorytet.

Power dressing w popkulturze

coco chanel
Coco Chanel

Spójrzmy na kobiety, które przełamały wcześniej panujący schemat, takie jak Coco Chanel, która zmieniła sposób ubierania się kobiet w XX wieku. Chanel na nowo wymyśliła markowy „kobiecy” garnitur dopasowany dla kobiet i pokazał, że kobiety mogą wyrazić siebie poprzez swój strój i nie muszą dostosowywać się do tego, jak powinny się ubierać. Chanel propagowała ideę, że kobiety mogą nosić to, co chcą, i nadal prezentować obraz kobiecości i pewności siebie.

diabeł ubiera się u prady

Power dressing jest doskonale przedstawiony również w kultowym filmie pt. „Diabeł ubiera się u Prady„, gdzie główna bohaterka Andrea, początkująca dziennikarka, otrzymuje staż jako asystentki redaktorki naczelnej Mirandy w topowym magazynie modowym „Runway”. Ukazany jest świat, w którym codziennością rządzi moda, a markowy strój jest synonimem sukcesu i pozycji społecznej. Główna bohaterka przekonuje się jednak, że drogie kreacje to nie wszystko, a sukces za wszelką cenę nie jest dla niej. Odnajduje jednak dzięki tej pracy swój własny styl, pewność siebie i nowe spojrzenie na życie.

Co więcej, powszechnie uważa się, że kobiety ubierają się, aby zaimponować mężczyznom, jednak badania wykazały, że kobiety ubierają się teraz częściej tak, aby zaimponować innym kobietom, ale w szczególności po to, aby czuć się pięknie dla siebie.

Power dressing w pracy

Power dress nie jest przeznaczony tylko dla osób zajmujących stanowiska kierownicze. Jeśli bierzesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej lub ubiegasz się o awans w pracy, przydatne jest przyjrzenie się, jak ubierają się liderzy w Twojej branży, i próba naśladowania ich wizerunku, jednocześnie pozostając wiernym własnemu stylowi.

Czerń i biel to bardzo silny duet dla kobiety w miejscu pracy. W subtelny sposób kolor może wpływać na wrażenie, z którym pozostawiasz ludzi. Na przykład ubieranie się na czerwono podczas ważnej prezentacji może pomóc Ci dodać dodatkową warstwę pewności siebie.

Power dressing jest wyznacznikiem pozycji, rangi w danym środowisku i z góry narzuca pewien rodzaj komunikacji na wyższym stopniu, ale również i dystans, który jest często nieunikniony i wymagany w biznesie. To dlatego formalny dress code jest wymagany w takich obszarach jak finanse, czy w środowiskach prawniczych.

Mowa ciała, mimika twarzy, modna fryzura czy postawa ciała są równie istotnymi elementami budowania własnej marki w miejscu pracy.

Kilka porad do „power stylizacji”

Istnieją oczywiste elementy, które natychmiast przywodzą nam na myśl mocne ubieranie, takie jak klasyczna koszula zapinana na guziki, dobrze skrojone spodnie, które standardowo nosi sie od 9 do 17 i garnitury. Ale prawda jest taka, że koncepcja tego stylu znacznie wykracza poza te standardy dla biura. Kaszmirowy sweter, który zapewni ci przytulność w chłodny dzień, wierzchni płaszcz, który wygląda elegancko podczas biegania od spotkania do spotkania, sukienka, która dodaje dodatkowej zwiewności i lekkości na każdym kroku – to wszystko, co sprawia, że czujesz się dobrze, gdy je nosisz . A co może być potężniejszego niż to?

Power dressing do pracy i nie tylko – 6 kluczowych wskazówek, które warto zapamiętać

  • Dobrze skrojona marynarka – marynarka to element, który ma ogromne znaczenie dla stworzenie stylizacji power dress. Bluzki lub sukienki w połączeniu z odpowiednią marynarką zawsze wyglądają dobrze. Odpowiednio dobrany blezer / garnitur biznesowy sprawia, że czujesz się zdecydowana, dodaje pewności siebie i zapewnia dużą elastyczność wykorzystania na dzień i noc, bez względu na to, dokąd zmierzasz.
  • Moc w kobiecości – kobiecość to potężna siła i musimy to pokreślać! To mit, że power dressing polega na ubieraniu się jak mężczyźni – subtelne kroje i kobiece style są równie mocne!
  • Eksperymentuj – ważne jest, aby stale szukać swojego stylu. Jeśli garnitury nie są dla Ciebie, może sprawdź, jak się czujesz w kombinezonach? W końcu kobiety mają w czym wybierać! Skórzane spódnice, spodnie z poszerzanymi ku dołowi nogawkami, mała czarna czy garsonka – opcji jest wiele, nie ograniczaj się!
  • Nie bój się koloru – power dressing to nie tylko czerń i biel. Doskonale sprawdzą się granaty, szarości, a co powiesz na czerwone akcenty?
  • Twoje ubranie mówi za Ciebie – pamiętaj, że to co nosisz ma znaczenie dla otoczenia. Jeśli nosisz workowate ubrania, można pomyśleć, że się wstydzisz, jesteś niepewna i ukrywasz swój wygląd, a jeśli za często zmieniasz styl to być może szybko się nudzisz lub przechodzisz kryzys. Nie podążaj za modą, znajdź styl, w którym czujesz się dobrze, a inni zauważą Twoją pewność siebie!
  • Postaw na jakość – w power dressing zawsze chodziło o szczegóły. Wybór wysokiej jakości tkanin. Idealne dopasowanie. Noszenie odpowiednich wzorów, które uzupełniają Twój typ sylwetki.
Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Jak Sprzedawać ubrania w Internecie? Kilka rad dla początkujących

Zastanawiasz się, jak przerobić swoją szafę na żyłę złota? Dowiedz się, jak sprzedawać ubr…