strona główna Uroda Lasery – odmładzają twarz i przedłużają młodość

Lasery – odmładzają twarz i przedłużają młodość

7 min. czytania
0
0
391
laserowe odmladzanie twarzy

Laseroterapia od kilkunastu lat zdobywa szczyty rankingów skutecznych metod odmładzania skóry. Popularność swą zawdzięcza niskiej inwazyjności i wysokiej skuteczności. Laserowe odmładzanie twarzy polecane jest przez specjalistów medycyny estetycznej i chętnie wybierane przez pacjentów. Przeczytaj, w jaki sposób lasery przedłużają młodość.

Jak działa laserowe odmładzanie twarzy?

Chociaż istnieją różne rodzaje laserów służących do odmładzania twarzy, to istota ich działania jest podobna. Światło lasera wywołuje kontrolowane uszkodzenia w skórze, przez co inicjuje procesy regeneracyjne. W ten sposób komórki skóry (fibroblasty) pobudzone zostają do wzmożonej produkcji kolagenu – białka odpowiadającego za jej jędrność i młody wygląd. Efektem jest postępujący lifting laserowy – skóra zagęszcza się i zyskuje coraz większą sprężystość przez kolejne tygodnie po zakończeniu terapii. Procesy regeneracyjne trwają przez 2–3 miesiące i po tym czasie można oczekiwać ostatecznych efektów laseroterapii.

Laserowe odmładzanie twarzy jest bezpieczne i mało bolesne. Podczas zabiegu skóra kojona jest przez system chłodzący, co minimalizuje nieprzyjemne odczucia. Laser, w przeciwieństwie do metod chirurgicznych, nie pozostawia blizn na skórze. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, więc możliwy jest szybki powrót do codziennej aktywności.

Nieinwazyjny lifting laserowy polecany jest osobom, które obawiają się skalpela, a chciałyby cieszyć się efektami profesjonalnego odmładzania. Najbardziej spektakularne efekty przynoszą zabiegi laserowe w przypadku wczesnych objawów starzenia – gdy zmarszczki są jeszcze płytkie. Nie oznacza to jednak, że z laserowego odmładzania twarzy nie mogą skorzystać osoby młodsze lub starsze. Ogrom możliwości, jakie oferuje medycyna estetyczna, umożliwia indywidualne dopasowanie laseroterapii do potrzeb każdej skóry, niezależnie od wieku.

Lasery do odmładzania twarzy

Specjaliści medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie odmładzanie twarzy wykonują przy pomocy różnych laserów. Szczególną uwagę zwracają na lasery pikosekundowe. Wysoka skuteczność tego rodzaju urządzeń tkwi w wykorzystaniu ultrakrótkiej wiązki światła. Impuls trwa zaledwie pikosekundę, czyli 1000 razy krócej niż w przypadku starszych technologii – nanosekundowych. Lasery te świetnie radzą sobie z objawami starzenia, takimi jak zmarszczki i przebarwienia. Efekty liftingu laserem pikosekundowym to: poprawa napięcia, rozświetlenie i ujędrnienie skóry.

Do odmładzania służą również lasery frakcyjne, np. nieablacyjny laser Alma Harmony ClearLift. Za jego pomocą przeprowadza się nieinwazyjny resurfacing twarzy, czyli głęboki peelingu laserowy, bez uszkadzania wierzchniej warstwy skóry. Laserowe odmładzanie twarzy tą metodą jest minimalnie inwazyjne, nie wymaga rekonwalescencji i przynosi spektakularne efekty w postaci poprawy napięcia, gęstości oraz kolorytu skóry. 

Laserowa redukcja zmarszczek to nie wszystko

Lasery usuwają zmarszczki mimiczne, takie jak „kurze łapki” w kącikach oczu. Laserowe odmładzanie twarzy pozwala również na redukcję głębszych zmian, takich jak bruzdy nowoso-wargowe, na czole (np. lwiej zmarszczki) i wokół ust (np. zmarszczki palacza).

Laserowa redukcja zmarszczek jest bardzo skuteczna, ale to nie koniec możliwości tych innowacyjnych urządzeń. Światło lasera świetnie radzi sobie też z takimi problemami, jak:

  • przebarwienia,
  • zmiany barwnikowe,
  • miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej, np. w okolicy podbródka,
  • nieregularny owal twarzy,
  • zasinienia i worki pod oczami,
  • poszerzone pory,
  • poszarzała cera.

Jeżeli efektom starzenie towarzyszą pękające naczynka, to laserowe odmładzanie twarzy także pomoże w ich zredukowaniu.

W razie innych pytań zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Modowa inspiracja – Iga Świątek

Iga Świątek swoją popularność wykorzystuje bardzo skutecznie, stając się jedną z najistotn…