strona główna Moda Gemmolog – kim jest i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Gemmolog – kim jest i kiedy warto skorzystać z jego usług?

4 min. czytania
0
0
106

Gemmolog — kim jest i kiedy warto skorzystać z jego usług?

Kamienie szlachetne występują na świecie w wielu różnych wariantach. Każdy z nich ma inny wygląd, właściwości, czy też zastosowanie. Czasem łatwo je też pomylić z minerałami i kryształami. Skąd więc właściwie wiadomo, z jakim kamieniem mamy do czynienia? Weryfikacja kamieni to dziedzina, w jakiej specjalizuje się właśnie gemmolog.

Gemmolog — specjalista w zakresie kamieni szlachetnych

Gemmolog to osoba, która o kamieniach szlachetnych wie dosłownie wszystko. Taki specjalista zajmuje się przede wszystkim ich weryfikacją i sprawdzaniem ich autentyczności. Sprawdzanie diamentów to szczególnie ważny obszar tej specjalizacji. Gemmolodzy znają wszelkie właściwości, prawidłowości, czy też tajniki konserwacji kamieni. Znawcy zajmujący się kamieniami szlachetnymi potrafią również ocenić ich jakość i potencjał. Laboratoria gemmologiczne najczęściej mieszczą się w zakładach jubilerskich, dlatego też takie usługi są dostępne dla każdego.

Jakie usługi oferuje gemmolog?

Gemmolog to specjalista, który oferuje szereg różnych usług związanych z weryfikacją kamieni szlachetnych. Jego laboratorium warto odwiedzić szczególnie w razie wątpliwości dotyczących rodzaju i pochodzenia kamienia. Na rynku nie brakuje bowiem replik i syntetyków. Gemmolog umożliwia dokładne sprawdzenie jego jakości, poszczególnych parametrów, szlifu i autentyczności. W laboratorium dowiemy się również, czy kamień nadaje się do szlifowania oraz, czy można wykonać z niego biżuterię. Kiedy może się to przydać? Na przykład przy zakupie drogocennej biżuterii z drugiej ręki. Z usług gemmologa często korzystają także osoby, które dziedziczą, czy też otrzymują taką biżuterię lub same kamienie.

Usługą oferowaną przez laboratoria gemmologiczne jest także wycena kamieni szlachetnych. Wiedza oraz specjalistyczny sprzęt umożliwia podanie ich dokładnej wartości i aktualnej ceny rynkowej. Co więcej, gemmolog może wydać również specjalny certyfikat, potwierdzony międzynarodowymi pieczęciami, poświadczający o autentyczności kamieni.

Gemmolog i jubiler Kraków — gdzie szukać?

W Krakowie znajdziemy wiele sklepów jubilerskich. Jednak nie w każdym możemy skorzystać z usługi weryfikacji i wyceny kamieni szlachetnych. Gdzie więc szukać takiego specjalisty? Najlepiej sprawdzić po prostu przez internet, w jakich zakładach jubilerskich w mieście dostępne są także usługi gemmologiczne. W ten sposób najszybciej dowiemy się, gdzie kierować się z naszymi kamieniami. Poszukiwania online mają jeszcze jeden plus. W ten sposób możemy łatwo sprawdzić oceny i rekomendacje dotyczące danego jubilera w Krakowie.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Lata 80’ – stylizacje, moda i inspiracje na wakacje

Jak ubierać się w stylu lat 80'? Sprawdź najmodniejsze stylizacje, które podbijały świat m…