strona główna Moda Otuli i ukryje niedoskonałości – narzutka dla puszystych

Otuli i ukryje niedoskonałości – narzutka dla puszystych

5 min. czytania
0
0
366
narzutka dla puszystych

Nie ma brzydkich kobiet, są tylko źle ubrane – mawiała Coco Chanel, francuska projektantka mody z początku XX wieku. Jej stwierdzenie nie straciło na aktualności. Panie, które nie mają figury modelki, bez wątpienia mogą wyglądać zgrabnie i modnie. Sekret tkwi w dobrze skrojonych ubraniach dla puszystych. Powinny zaopatrzyć się zarówno w garderobę codzienną, jak i wizytową.

Piękno wielkiego formatu

Współczesny kanon kobiecej urody preferuje sylwetki bardzo szczupłe. Co prawda psychologowie społeczni od czasu do czasu biją na alarm, że ciemną stroną aktualnej mody jest promowanie anoreksji, jednak póki co, niewiele się zmienia. Zmienność mody można sobie uzmysłowić, oglądając fotografie pięknych pań sprzed II wojny światowej (nie są to czasy prehistoryczne). Zobaczymy osoby puszyste.

Tymczasem z różnych powodów kobieta może mieć okrąglejsze kształty. Jedną z przyczyn bywa objadanie się, które samo w sobie zasługuje na uwagę i podjęcie kroków zaradczych. Jednak są też inne racje: inklinacje genetyczne oraz choroby metaboliczne. Na szczęście projektanci i producenci odzieży mają dla takich Klientek interesujące propozycje, np. w sklepie internetowym M & Sz z Modą Plus Size.

Odpowiednio dobrana forma maskuje nadmierne krągłości i optycznie modeluje sylwetkę. Trzeba także uzmysłowić sobie, że niezmiernie ważnym czynnikiem jest zaakceptowanie własnej figury. Szczuplejsza czy okrąglejsza, każda kobieta jest warta swojej troski i uwagi, wyrażającej się poprzez starannie dobrany strój.

Kreacja na oficjalne przyjęcia

Niektórym paniom sprawia to więcej przyjemności, innym mniej, ale od czasu do czasu bywamy na oficjalnych wizytach. Dzieje się tak z racji obowiązków zawodowych bądź ze względów rodzinnych. Wtedy pojawia się TO pytanie: Co mam na siebie włożyć? Bez paniki. Stosowną propozycją są sukienki wizytowe dla puszystych.

Na chłodniejsze dni dobrym dodatkiem do sukienki okazują się narzutki, inaczej zwane kardiganami. Występują w wersji wieczorowej lub codziennej. Te ostatnie są uszyte z dzianiny, zapewniają ciepło i przyjemne otulenie. Można je zakładać jako okrycie wierzchnie na bluzkę lub tunikę, bądź traktować jako dodatkową warstwę pod kurtkę.

Ciekawym strojem wizytowym są też komplety: eleganckie spodnie, tunika i narzutka. Firmowy komplet jest o tyle dobry, że daje pewność co do tego, że wszystkie jego elementy idealnie do siebie pasują. Mogą być skomponowane na zasadzie kontrastu bądź podobieństwa. Jednak w każdym wypadku sprawiają, że kobieta wygląda zgrabnie i szykownie.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Modowa inspiracja – Iga Świątek

Iga Świątek swoją popularność wykorzystuje bardzo skutecznie, stając się jedną z najistotn…