strona główna Moda Jakie spodnie taktyczne wybrać?

Jakie spodnie taktyczne wybrać?

5 min. czytania
0
0
262
spodnie bojówki

Spodnie „bojówki” – co to takiego?

Spodnie taktyczne, nazywane też „bojówkami” lub spodniami wojskowymi, to profesjonalna odzież, zdolna przetrwać poważne obciążenie nakładane przez otoczenie. W klasycznym ujęciu współtworzy przecież mundur żołnierza, a ten musi być dopasowany do wręcz ekstremalnych warunków, a przy tym wyglądać profesjonalne, by wzbudzać powszechny respekt. Dziś po taktyczne spodnie sięgają również outdoorowcy, myśliwi i turyści. I choć w ich przypadku wybór dobrego produktu to nie sprawa życia lub śmierci, z pewnością jest to sprawa wygody i satysfakcji z wykonywania określonego zadania – przejścia szlaku, udanego polowania czy treningu.

Rodzaje spodni taktycznych

Spodnie taktyczne można podzielić na kilka podstawowych rodzajów:

  • Spodnie taktyczne męskie i damskie

Coraz więcej sklepów militarnych włącza do swoich ofert spodnie taktyczne damskie. To duża wygoda dla pań, ponieważ taka odzież występuje w mniejszym rozmiarach i charakteryzuje się mocniejszym profilowaniem, dzięki czemu jest lepiej dopasowana do ich sylwetki i tym samym zapewnia kobietom większy komfort.

  • „Bojówki” maskujące i uniwersalne

Jeśli chodzi o design, klasyczne spodnie wojskowe charakteryzuje wzór moro i kolor khaki – dwa elementy gwarantujące kamuflaż. Taka odzież sprawdza się w terenie, podczas zadań wymagających skutecznego maskowania. Osoby, które chcą korzystać ze spodni taktycznych, ale nie wyróżniać się przy tym zbyt mocno z otoczenia, powinny poszukać uniwersalnej odzieży, występującej w jednym kolorze i bez dodatkowego wzoru (np. spodnie taktyczne czarne czy piaskowe).

  • Spodnie z bawełny i z bawełny + tworzywa sztucznego

Materiał, z którego została wykonana odzież ma prawdopodobnie największe znaczenie. Z niego wynikają bowiem kolejne, bardzo ważne cechy. W spodniach bojowych najczęściej wykorzystuje się bawełnę. To dlatego, że jest wytrzymała, „oddychająca”, a przy tym ciepła i stosunkowo szybko schnie. Sprawdza się więc na co dzień. Lepsze parametry uzyskuje się poprzez połączenie bawełny z syntetykami. Takie spodnie są bardziej elastyczne i wykazują większą odporność na wodę, wiatr, a nawet ogień. Dzięki temu będą lepszą propozycją na czas w terenie.

Poza tym warto zwrócić uwagę na ilość i rozmieszczenie kieszeni, szlufek i obecność dodatkowych elementów, jak np. regulacja dopasowania spodni do sylwetki, pętle mocujące sprzęt czy taśma przeciwpotna w tali.

Warto wybrać produkt z dobrego sklepu

Planując zakup spodni taktycznych, warto postawić na ofertę sklepów militarnych, zajmujących się sprzedażą odzieży i sprzętu dla przedstawicieli służb mundurowych, w tym żołnierzy, a niekoniecznie sklepów sportowych. Placówki te mają bowiem w swojej ofercie produkty najlepszych marek (np. LALO Tactical, SITKA czy Crye Precision).

 

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Lata 80’ – stylizacje, moda i inspiracje na wakacje

Jak ubierać się w stylu lat 80'? Sprawdź najmodniejsze stylizacje, które podbijały świat m…