strona główna Moda Po czym poznać dobry pasek skórzany do spodni?

Po czym poznać dobry pasek skórzany do spodni?

5 min. czytania
0
0
106
pasek skórzany

Nie od dziś wiadomo, że zdecydowanie najlepszym paskiem do spodni jest ten, który wykonany jest ze skóry. Niestety na rynku znaleźć można wiele różnych modeli skórzanych pasków, często o bardzo słabej jakości. Jak się bowiem okazuje, nie wszystkie paski skórzane warte są kupienia. Jak zatem znaleźć i rozpoznać ten dobrej jakości?

Paski skórzane – najważniejsze cechy

Podczas wizyty w sklepie i w trakcie kupowania pasków do spodni wykonanych ze skóry, trudno jest laikowi ocenić to, czy ma do czynienia z paskiem dobrej jakości, czy też z takim, który bardzo szybko się popsuje i nie będzie prezentował się tak, jak należy. Z tego powodu trzeba wiedzieć, jak rozpoznać dobrej jakości modele pasków. Jak to zrobić?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią w tym przypadku jest to, aby dowiedzieć się, z jakiego gatunku skóry dany pasek został zrobiony. Jak się bowiem okazuje, paski skórzane mogą mieć wiele rodzajów. Do tych najpopularniejszych zaliczyć można pasek licowy, zamszowy, czy też nubuk. Który z nich będzie najlepszej jakości? W zdecydowanej większości wszyscy specjaliści  wskażą paski licowe, ponieważ charakteryzują się one największą odpornością na wilgoć oraz zabrudzenie, a także są po prostu najładniejsze.

Kolejną niezwykle ważną sprawą jest to, jaki rodzaj klamry będzie wykorzystany w danym pasku. Jak się okazuje, również ona ma ogromne znaczenie, jeśli chce się mieć dobrze dobrany i kupiony skórzany pasek. Przyjmuje się, że w tym wypadku warto postawić przede wszystkim na wygląd, który powinien być możliwie jak najbardziej oszczędny oraz wolny od niepotrzebnych dodatków i zdobień.

Czego unikać, gdy kupuje się skórzany pasek?

Oczywiście sama klamra oraz materiał wykonania skórzanego paska to jeszcze nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, gdy kupuje się taki element garderoby. O czym jeszcze warto pamiętać? Czego powinno się unikać, jeśli kupuje się taki właśnie pasek?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że dobry skórzany pasek zawsze wykonywany jest z jednego tylko kawałka skóry. Jeśli więc znajdzie się w sklepie model klejony z dwóch, lepiej od razu odłożyć go na półkę.

Kolejną ważną sprawą jest to, jaki będzie producent pasków skórzanych. Jeśli chce się mieć dobry jakościowo model, warto zaufać w tym wypadku marce i kupić nieco droższy, lecz pewniejszy model paska. Przyjmuje się, że dobry jakościowo pasek powinien kosztować około 100 do 150 złotych. Jeśli spotka się w sklepie taki model, który mieścić się będzie w odpowiedniej cenie, a także będzie wykonany z dobrego materiału i będzie miał dobrą klamrę, warto go nabyć.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Modowa inspiracja – Iga Świątek

Iga Świątek swoją popularność wykorzystuje bardzo skutecznie, stając się jedną z najistotn…