strona główna Moda Po czym poznać dobry pasek skórzany do spodni?

Po czym poznać dobry pasek skórzany do spodni?

5 min. czytania
0
0
88
pasek skórzany

Nie od dziś wiadomo, że zdecydowanie najlepszym paskiem do spodni jest ten, który wykonany jest ze skóry. Niestety na rynku znaleźć można wiele różnych modeli skórzanych pasków, często o bardzo słabej jakości. Jak się bowiem okazuje, nie wszystkie paski skórzane warte są kupienia. Jak zatem znaleźć i rozpoznać ten dobrej jakości?

Paski skórzane – najważniejsze cechy

Podczas wizyty w sklepie i w trakcie kupowania pasków do spodni wykonanych ze skóry, trudno jest laikowi ocenić to, czy ma do czynienia z paskiem dobrej jakości, czy też z takim, który bardzo szybko się popsuje i nie będzie prezentował się tak, jak należy. Z tego powodu trzeba wiedzieć, jak rozpoznać dobrej jakości modele pasków. Jak to zrobić?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią w tym przypadku jest to, aby dowiedzieć się, z jakiego gatunku skóry dany pasek został zrobiony. Jak się bowiem okazuje, paski skórzane mogą mieć wiele rodzajów. Do tych najpopularniejszych zaliczyć można pasek licowy, zamszowy, czy też nubuk. Który z nich będzie najlepszej jakości? W zdecydowanej większości wszyscy specjaliści  wskażą paski licowe, ponieważ charakteryzują się one największą odpornością na wilgoć oraz zabrudzenie, a także są po prostu najładniejsze.

Kolejną niezwykle ważną sprawą jest to, jaki rodzaj klamry będzie wykorzystany w danym pasku. Jak się okazuje, również ona ma ogromne znaczenie, jeśli chce się mieć dobrze dobrany i kupiony skórzany pasek. Przyjmuje się, że w tym wypadku warto postawić przede wszystkim na wygląd, który powinien być możliwie jak najbardziej oszczędny oraz wolny od niepotrzebnych dodatków i zdobień.

Czego unikać, gdy kupuje się skórzany pasek?

Oczywiście sama klamra oraz materiał wykonania skórzanego paska to jeszcze nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, gdy kupuje się taki element garderoby. O czym jeszcze warto pamiętać? Czego powinno się unikać, jeśli kupuje się taki właśnie pasek?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że dobry skórzany pasek zawsze wykonywany jest z jednego tylko kawałka skóry. Jeśli więc znajdzie się w sklepie model klejony z dwóch, lepiej od razu odłożyć go na półkę.

Kolejną ważną sprawą jest to, jaki będzie producent pasków skórzanych. Jeśli chce się mieć dobry jakościowo model, warto zaufać w tym wypadku marce i kupić nieco droższy, lecz pewniejszy model paska. Przyjmuje się, że dobry jakościowo pasek powinien kosztować około 100 do 150 złotych. Jeśli spotka się w sklepie taki model, który mieścić się będzie w odpowiedniej cenie, a także będzie wykonany z dobrego materiału i będzie miał dobrą klamrę, warto go nabyć.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Buty na jeżowce: co warto wybrać?

A może warto zdecydować się na dobrej jakości buty na jeżowce? W jakim sklepie online możn…