strona główna Moda Pierścionki zaręczynowe w stylu retro – z diamentem czy z brylantem?

Pierścionki zaręczynowe w stylu retro – z diamentem czy z brylantem?

7 min. czytania
0
0
92

Wystawne symbole miłości przypominające o modzie z dawnych lat, bardzo często zdobią dłonie przyszłych małżonek. Charakterystycznymi cechami tego typu biżuterii są duża ilość zdobień oraz efektowny kamień szlachetny. Jedni decydują się na umieszczenie w pierścionek zaręczynowy z brylantem, inni pozostają przy diamencie. Na którą z tych opcji się zdecydować?

Diament a brylant – jaka jest różnica?

Rozważenie problemu dotyczącego diamentów i brylantów jest niemożliwe bez uprzedniego wyjaśnienia terminologii. Chociaż oba pojęcia stosowane są czasami jako synonimy, ich znaczenie różni się od siebie. Diament to bardzo rzadki minerał powstały w wyniku przekształcenia węgla w specjalnych warunkach. Po odpowiedniej obróbce oraz nadaniu szlifu zostaje on oprawiony w dowolnym wyrobie jubilerskim, aby zachwycać swoim blaskiem. Brylant to z kolei nazwa diamentu, który podczas tworzenia biżuterii zyskał szlif brylantowy. Możemy go rozpoznać po charakterystycznym kształcie, onieśmielającym blasku oraz doskonałej prezencji. Można zatem powiedzieć, że diament to nic innego, jak kamień występujący w przyrodzie, który czeka na oszlifowanie i wydobycie perfekcyjnej brylancji. Brylant jest efektem pracy doświadczonego szlifierza, który nadał diamentowi konkretną formę. Pamiętajmy, że każdy brylant jest diamentem, ale nie każdy diament może być brylantem.

Retro pierścionek zaręczynowy od jubilera Savicki skradnie serce każdej kobiety

Perfekcyjny szlif jako kluczowy element pierścionków retro

Charakterystyczną cechą biżuterii retro jest bogate zdobnictwo w postaci efektownych kamieni szlachetnych. W większości zachwycają one imponującym rozmiarem, jednak możemy się także spotkać z delikatnymi pierścionkami zaręczynowymi ukoronowanymi drobnym klejnotem. Oba warianty wyróżniają się na tle pozostałych wzorów dzięki wyjątkowym szlifom. Chociaż ponadczasowy brylant niekiedy zostaje osadzony w tego typu symbolach miłości, znacznie częściej w koronie umieszcza się diamenty o szlifie szmaragdowym, które czynią biżuterię niezwykle elegancką. Za równie popularne uznaje się modele, w których główną rolę odgrywa diament o szlifie owalnym. Centralny kamień może zostać otoczony przez znacznie mniejsze klejnoty, tworzące efekt płatków rozkwitającego kwiatu. Właśnie taki model dumnie lśni na dłoni jednej z najpopularniejszych gwiazd Hollywood – Katy Perry. Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe z diamentem w stylu retro i wiele więcej znajdziecie na stronie jubilera Savicki: https://savicki.pl/pierscionki-zareczynowe.

Pierścionki zaręczynowe retro w nowoczesnym wydaniu

Mianem retro określa się te pierścionki zaręczynowe, które swoim wyglądem przypominają symbole miłości z dawnych lat. Jak wiemy, kruszcem święcącym triumfy przez ostatnie dekady było żółte złoto – to ono zdobiło większość pierścionków. Współcześnie także cieszy się sporym zainteresowaniem, jednak aby nadać wizytówce narzeczonej nowoczesnego charakteru, warto postawić na nieco inny odcień złota. Biała bądź różowa barwa sprawdzą się w tej roli perfekcyjnie. Oba warianty zachwycają nietuzinkową prezencją, dzięki której obok pierścionka nie da się przejść obojętnie. Równie ciekawie wyglądać będzie diament oprawiony w czarne złoto. Ten oryginalny kruszec doskonale podkreśla elegancką, zrównoważoną i unikatową osobowość każdej odważnej kobiety, która nie boi się wyrażać siebie. Postaw na nietuzinkowy model, który stanie się oprawą diamentu o zaskakującej barwie i pokaż swojej drugiej połówce, jak wiele dla ciebie znaczy.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Modowa inspiracja – Iga Świątek

Iga Świątek swoją popularność wykorzystuje bardzo skutecznie, stając się jedną z najistotn…