strona główna Moda Jakie są modne fryzury na 2022 rok?

Jakie są modne fryzury na 2022 rok?

6 min. czytania
0
0
387
Modne fryzury 2022

Nowy rok i kolejny sezon oznacza świeży powiew modnych i kreatywnych pomysłów na fryzury. Istnieje wiele łatwych sposobów na wymyślanie się na nowo, ale jeśli chodzi o efektowną przemianę, nic nie przebije nowej fryzury! Podążając za trendami dotyczącymi włosów w ciągu ostatnich dwóch lat – takimi jak buzzcat czy i mullet – tendencje fryzjerskie w 2022 roku będą kontynuowane w odważnym i awangardowym stylu.

Modne fryzury 2022

1. The French Girl Bob

Charakteryzująca się tępym bobem o długości do podbródka i grzywką, która wygląda świetnie niezależnie od tego, czy jest prosta czy falowana – ta fryzura jest po prostu szykowna. Nie jest przestylizowana i pięknie się prezentuje nawet ułożona wiatrem. Odrobina kontrolowanego bałaganu na głowie będzie hitem tego lata! Będąc jednym z największych trendów fryzur na rok 2022, fryzura typu bob jest powabna, łatwa w utrzymaniu i daje poczucie kobiecej pewności siebie.

2. Modne fryzury 2022 – The Wolf Cut

Po wielkim powrocie z lat 80-tych „wilcze cięcie” nadaje odrobiny szaleństwa i oryginalności wizerunkowi. Idealna do długości obojczyka i dodająca gęstości w wierzchnich warstwach, doskonale komponuje się z grzywką typu curtain, jak i pełną.

3. Modne fryzury 2022 – Mullet hair

Wielki powrót z 2021 roku, czyli mullet hair w modzie również w 2022 roku! Boki są w niej wygolone lub przycięte, aby zrobić miejsce na krótki kucyk przy linii szyi. To zdecydowanie awangardowa opcja, ale nie brakuje jej zwolenniczek.

4. Modne fryzury 2022 – Octopus hair

Oprócz wolf cut, modną fryzurą na TikTok, która zdefiniowała 2021 rok jest octopus hair, czyli „włosy ośmiornicy”. Ten szalony trend polega na tępym, krótszym cieniowaniu przy twarzy w połączeniu z dłuższymi kosmykami opadającymi na ramiona, które wyglądają trochę jak macki ośmiornicy. Taką fryzurę można określić modyfikacją mullet hair.

5. Modne fryzury 2022 – Lekka grzywka na boki

Curtain bangs, czyli grzywka w formie kurtyny doskonale prezentuję się przy wiosennych podmuchach wiatru i powiewach morskiej bryzy na piaszczystych, wakacyjnych plażach. Ta modna fryzura 2022 roku będzie z pewnością jedną z częściej spotykanych z uwagi na naturalny, dziewczęcy look.

6. Modne fryzury 2022Blunt bangs

W tym roku fanki grzywek będą zachwycone ich różnorodnymi opcjami będącymi w trendach. Ten wariant jest nieco cięższy i bardziej zdecydowany od poprzednich – blunt bangs, czyli „grzywka obcięta na tępo”. Ten rodzaj cięcia będzie bardzo popularny w 2022 roku, co potwierdza np. modelka Naomi Campbell.

Trendy w pielęgnacji włosów 2022

Au Naturel

Najpopularniejsze wyszukiwania na temat włosów na Pintereście są wyznacznikiem zainteresowań użytkowniczek, na przykład: „ochrona naturalnego skrętu włosów” była wyszukiwana 15 razy częściej, a „najlepsze fryzury dla grubych falowanych włosów” 13 razy częściej niż zwykle w ciągu ostatnich 6 miesięcy. To pokazuje, że ludzie kobiety są nauką akceptowania i stylizowania swojej naturalnej struktury włosów.

Bez siarczanów

Na podstawie analiz przeprowadzonych w USA i Kanadzie produkty bezsiarczanowe są najbardziej poszukiwane w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Konsumenci są świadomi negatywnych skutków siarczanów stosowanych w produktach do pielęgnacji ciała i włosów i coraz częściej poszukują alternatyw bezsiarczanowych.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Modowa inspiracja – Iga Świątek

Iga Świątek swoją popularność wykorzystuje bardzo skutecznie, stając się jedną z najistotn…