strona główna Moda Kolor roku 2022 – Veri Peri

Kolor roku 2022 – Veri Peri

6 min. czytania
0
0
129
Kolor roku 2022 Veri Peri

Instytut Pantone zgodnie z tradycją wybrał kolor roku. Tegoroczny wybór różni się jednak od poprzednich, bo Pantone po raz pierwszy stworzył zupełnie nowy odcień: Pantone 17-3938 Very Peri, żywy odcień niebieskiego z fioletowo-czerwonymi odcieniami.

„Wymyślenie nowego koloru było dla nas bardzo ważne, ponieważ mamy teraz zupełnie nową wizję świata” – powiedziała dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman.

Wybór koloru roku w Pantone

Według znanego szwajcarskiego psychologa Carla Junga „kolory są językiem ojczystym podświadomości”.

Od 23 lat kolor roku Pantone ma wpływ na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach, w tym w branży modowej, wyposażenia wnętrz i wzornictwa przemysłowego, a także opakowań produktów i projektowania graficznego.

Aby co roku dokonać wyboru, eksperci Pantone decydują o kolorze na przyszły rok, badając wpływy kolorów na całym świecie, z różnych dziedzin, takich jak przemysł rozrywkowy i filmy, kolekcje sztuki i nowych artystów, moda, wyposażenie domu, obszary designu, popularne konta w social media, materiały, tekstury, nowe style życia itd. Mogą czerpać inspirację nawet z nadchodzących wielkich wydarzeń sportowych.

Podstawowym produktem Pantone jest Pantone Matching System, ustandaryzowany system reprodukcji kolorów z ponad 2000 unikalnymi odcieniami, z których każdy jest oznaczony numerem. Służy jako przewodnik, który pozwala markom, producentom i projektantom graficznym zapewnić, że wybrane przez nich kolory są konsekwentnie odtwarzane w różnych produktach i mediach, zarówno fizycznie, jak i cyfrowo.

Veri Peri kolorem przemian na świecie w 2022 roku

„Żyjemy w czasach przemian. PANTONE 17-3938 Very Peri jest symbolem globalnego ducha czasu i przemiany, przez którą przechodzimy. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, nasze pojęcia i standardy zmieniają się, a nasze życie fizyczne i cyfrowe połączyły się w nowy sposób. Projektowanie cyfrowe pomaga nam przekraczać granice rzeczywistości, otwierając drzwi do dynamicznego wirtualnego świata, w którym możemy odkrywać i tworzyć nowe możliwości kolorystyczne. Wraz z trendami w grach, rosnąca popularność metawersu i rosnąca społeczność artystyczna w cyfrowej przestrzeni PANTONE 17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i sposób, w jaki trendy kolorystyczne w cyfrowym świecie manifestują się w świecie fizycznym i vice versa.”

Łącząc w sobie cechy bluesa, ale jednocześnie posiadając fioletowo-czerwony podton, PANTONE 17-3938 Very Peri prezentuje żwawe, radosne nastawienie i dynamiczną prezencję, która zachęca do odważnej kreatywności i twórczej ekspresji.

Inspiracje Veri Peri ze świata mody

Projektanci mody wzięli pod uwagę wybór Pantone, tworząc swoje kolekcje na 2022 rok. W kolekcjach na sezon wiosna-lato 2022 w wielu propozycjach można znaleźć klasyczne fiolety, intensywne niebieskości i delikatne, lawendowe odcienie. Te marki, które zdecydowały się na zbliżony do Very Peri odcień, najczęściej dodawały go jako subtelny akcent. Pojedyncze elementy garderoby w odcieniu Very Peri zaprezentowali m.in. Dolce&Gabbana lub Giorgio Armani. Ciekawe, czy Veri Peri trafi do uniwersalnych kolorów w naszych szafach!

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Modowa inspiracja – Iga Świątek

Iga Świątek swoją popularność wykorzystuje bardzo skutecznie, stając się jedną z najistotn…