strona główna Moda Jakie sznurowadła do butów wybrać?

Jakie sznurowadła do butów wybrać?

4 min. czytania
0
0
100
sznurowadła

Sznurowadła do butów – dlaczego są takie ważne?

Sznurowadła mają duży wpływ na wygląd butów. Do eleganckiego obuwie nie będą pasować grube, bawełniane sznurówki, ale wąskie i eleganckie modele. Sznurowadła nigdy nie mogą podczas chodzenia opadać na ziemię. To oznacza bowiem, że są za długie. Wtedy lepiej od razu zakupić nowe.

Spore znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja sznurówek. Po wędrówce w deszczu czy śniegu trzeba je niekiedy wyprać.

Sznurówki do butów – jakie wybrać?

To pytanie niektóre osoby może zdziwić. Po co kupować sznurówki, skoro są one nieodłącznym elementem każdych butów? Powodów jest kilka. Czasem sznurowadła ulegają zniszczeniu lub są tak zabrudzone, że trudno jest je wyprać. Niekiedy ich zmiana jest dobrym sposobem na podkreślenie swojego stylu dodanie stylizacji określonego charakteru.

Jakie sznurowadła do butów wybrać? Sporo zależy od obuwia, bo nie każde sznurówki będą pasować do danego typu butów. W praktyce sznurowadła podzielić można z uwagi na materiał wykonania i kształt.

– Sznurowadła okrągłe są chyba najpopularniejsze. Sprawdzają się w przypadku różnych rodzajów butów. Pasują do modeli casualowych i eleganckich, a niekiedy i sportowych. Sznurowadła płaskie są często stosowane w butach codziennych. Na ogół produkowane są z bawełny, ale nie jest to norma.

Sznurowadła skórzane zwane rzemykami są wykorzystywane w obuwiu skórzanym. Muszą być idealnie dopasowane pod względem kolorystycznym. Sznurowadła sportowe, jak sama nazwa wskazuje, są używane w butach sportowych. Do wyboru są modele mniej i bardziej kolorowe.

– Warto też wspomnieć o sznurowadłach specjalistycznych przeznaczonych np. do wysokich butów roboczych. Wszystkie najpopularniejsze rodzaje sznurówek znaleźć można np. w szerokiej ofercie sklepu online unionbrands.pl.

Jaką długość powinny mieć sznurowadła do butów?

Sznurówki do butów różnią się między sobą również długością. Tutaj sporo zależy od ilości par oczek w bucie. Na tej podstawie można wybrać idealne sznurowadła. Wcale nie trzeba być w tym zakresie specjalistą. Producenci sznurówek stosowane informacje umieszczają na etykietach swoich produktów. Przykładowo oznaczenie “5-6” oznacza ilość dziurek, dla których dane sznurówki są przeznaczone.Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Lata 80’ – stylizacje, moda i inspiracje na wakacje

Jak ubierać się w stylu lat 80'? Sprawdź najmodniejsze stylizacje, które podbijały świat m…