strona główna Moda Jak wybrać idealny rozmiar sukienki?

Jak wybrać idealny rozmiar sukienki?

4 min. czytania
0
0
253
sukienki XXL

Trudno o drugi tak bardzo kobiecy element garderoby, jak sukienka. Szeroki wybór modeli sprawia, że każda kobieta – bez względu na noszony rozmiar znajdzie sukienkę odpowiednią dla siebie. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o sukienki w większym rozmiarze. Pojawia się jednak pytanie jak wybrać idealny rozmiar sukienki, aby wyglądać naprawdę dobrze.

Jak ustalić długość sukienki?

Aby dobrać idealny rozmiar sukienki, należy przede wszystkim dokładnie zmierzyć swoje ciało. Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniej długości. Aby można było ją ustalić, należy skorzystać z czyjejś pomocy. Zmierzyć należy się bowiem od siódmego kręgu szyjnego, kończąc na linii talii. Drugi pomiar zaczyna się na talii tali kończy w miejscu, w którym chcemy, aby kończyła się sukienka. Miejsce to będzie inne w zależności od tego czy ma to być sukienka mini, midi czy maxi.

Jak ustalić pozostałe parametry sukienki?

Ustalenie długości sukienki to tylko pierwszy krok pozwalający na ustalenie odpowiedniego rozmiaru. Bez względu na to, czy interesuje nas moda XXL czy też ta w standardowym rozmiarze, należy ustalić obwód biustu. Mierzy się go, układając centymetr pod pachami. Koniecznie trzeba także zmierzyć obwód talii oraz pasa, pilnując, aby centymetr leżał w jednej linii. Obwód bioder mierzymy, umieszczając centymetr około dwadzieścia centymetrów poniżej talii. Ostatnim pomiarem, który trzeba przeprowadzić jest długość ręki. Wymiar ten jest potrzebny, aby ustalić odpowiednią długość rękawa, jeśli kupić chcemy sukienkę z długim rękawem.

Czy panie noszące większy rozmiar mają mierzyć się tak samo?

Zasady ustalania rozmiaru sukienki są takie same bez względu na to, czy chodzi o sukienki XXL czy też sukienki w rozmiarze 36 bądź 38. Zawsze warto pamiętać, aby zrobić to dokładnie. Ważne jest, aby centymetr leżał w jednej linii, a nie przesuwał się w górę lub w dół.

Sukienki plus size, które dzisiaj są dostępne to szeroki wybór rozmiarów. Można się o tym przekonać, wchodząc na stronę internetową https://tono.pl/. Warto pamiętać, że ustalenie rozmiaru sukienki XXL odbywa się dokładnie tak samo, jak sukienki w standardowym rozmiarze.

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Buty na jeżowce: co warto wybrać?

A może warto zdecydować się na dobrej jakości buty na jeżowce? W jakim sklepie online możn…