strona główna Uroda Dlaczego powstają zmarszczki pod oczami?

Dlaczego powstają zmarszczki pod oczami?

5 min. czytania
0
0
75

Z czego składa się nasza twarz?

Twarz człowieka to jego wizytówka. Określa ona nasz wygląd, a także pozwala na wyrażanie emocji i komunikowanie z innymi ludźmi – także bez użycia słów. Aby móc precyzyjnie oddawać nastroje, twarz składa się aż z 22 różnych mięśni, które odpowiadają między innymi za mruganie powiekami, ruchy policzków, czy poruszanie brwiami. Do tego dochodzą ścięgna, ochronna warstwa tłuszczu i skóra.

Kiedy jesteśmy dziećmi, cały ten mechanizm działa bez zastrzeżeń. Tkanki są odpowiednio nawilżone, skóra jędrna i miękka, a mięśnie jeszcze nie zastygły w swoich ulubionych, wygodnych pozycjach. Problem zaczyna się, kiedy wraz z wiekiem produkcja kolagenu spada, gruczoły łojowe odpowiadające za nawilżanie skóry, zaczynają pracować nieco mniej żwawo, a my wyrobiliśmy już sobie pewne nawyki, takie jak na przykład mrużenie oczu.

Zmarszczki pod oczami – skąd się biorą?

Skóra dookoła oczodołów jest najcieńszą i najdelikatniejszą w całym ciele. A mimo to nieustannie pracuje, wraz z ruchem gałek ocznych i mięśni dookoła nich. Dopóki organizm nie ma problemu z odpowiednim poziomem jej nawilżenia, zachowuje ona swoją elastyczność i z łatwością rozciąga się i zwija.

Jednak z wiekiem skóra traci swoje właściwości. Trudniej jej utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. To właśnie pod oczami, pomiędzy dolną powieką a policzkiem pojawiają się zazwyczaj pierwsze zmarszczki. Dobra wiadomość jest taka, że często odpowiednio dobrany, nawilżający krem pod oczy jest w stanie opanować sytuację.

Kurze łapki – skutek leniwych mięśni

Nazywane „zmarszczkami od uśmiechania się”. W tej nazwie jest ziarno prawdy, bowiem często uśmiechając się, odruchowo mrużymy oczy. Ten wyraz twarzy powstaje, kiedy mięśnie dookoła oczu się napinają. Z czasem, przyzwyczajają się one do pozostawania w tej pozycji i nie potrafią już samodzielnie się rozluźnić. Aby przeciwdziałać takiemu trwałemu zastygnięciu mięśni, warto wykonywać regularne masaże tej okolicy. To powinno pobudzić je do pracy i pomóc zachować ich sprawność na dłużej.

Worki pod oczami, które nie znikają

W odróżnieniu od tych, które pojawiają się na naszej twarzy po nieprzespanej nocy, te nie mają zamiaru znikać po chłodnym okładzie z żelowych, nawilżających płatków. Na ich pojawienie się mają wpływ poduszeczki tłuszczu umiejscowione pod przegrodą oczodołową. Z wiekiem zmieniają one kształt i stają się nieco bardziej wypukłe, co rozciąga delikatną skórę.

W odróżnieniu od pozostałych typów zmarszczek, tych nie pozbędziemy się łatwo przy pomocy masaży, czy odpowiedniego nawilżenia. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kosmetyki zawierające substancje, które będą wspierać i wzmacniać skórę w tym miejscu, tak aby nie rozciągała się już bardziej.

Więcej na temat zmarszczek pod oczami dowiesz się na stronie https://www.phlov.com/blog/jak-pozbyc-sie-zmarszczek-pod-oczami-poznaj-nasze-porady-n58

Więcej powiązanych artykułów.
Load More By Nowa Moda
Load More In Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA ImageChange Image

Sprawdź również...

Buty na jeżowce: co warto wybrać?

A może warto zdecydować się na dobrej jakości buty na jeżowce? W jakim sklepie online możn…